Co może być powodem mówienia przez sen?

Dzień dobry, od kiedy pamiętam mowie przez sen. Zawsze mamrotałam tak że nikt nie rozumiał co mowie,teraz zdaza mi się mówić wyraźnie lecz bez sensu, chciała bym przestać mówić prze sen,co może być powodem mówienia przez sen?pozdrawiam

Witam,

proszę pamiętać, że mówienie przez sen nie jest groźne, a także badania nad snem wyraźnie mówią, że wypowiadane zdania przez sen nie ma zwykle związku z rzeczywistością. Może być powodowane przez: zaburzenia snu, problemy zdrowotne, niektóre leki, stres, gorączkę, nadużywanie narkotyków, pewne stany emocjonalne.

To co może Pani zrobić, by zminimalizować pojawianie się takich sytuacji to: unikanie stresu, wysypianie się każdej nocy (nie zarywanie nocy, pilnowanie stałych godzin snu), regularność trybu życia, wypoczynek, monitorowanie przyjmowanych leków.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel