Uczucie przeżycia deja vu

Dzień dobry. Chciałabym zapytać o pewien fakt który mnie zaniepokoił. Ok. 3 dni temu obudziłam się w dziwnym stanie. Nie spałam zbyt dobrze, i niestety krótko.Ostatnio zarywam trochę noce. Rano obudziłam się z dziwnym poczuciem…Nie umiem go do końca wyjaśnić. Miałam takie poczucie jakbym przeżyła jakiś sen, którego mimo usilnych chęci nie mogłam sobie przypomnieć ( zazwyczaj pamiętam wszystkie) i jednoczesnie miała deja vu tego snu chociaż nic konkret ego nie jestem sobie w stanie przypomniec.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Witam serdecznie

W stanie długotrwałego zmęczenia i deprywacji snu, takie stany się zdarzają. Warto zadbać o siebie, lepszy wypoczynek, zrównoważoną dieta i dłuższy sen, można przed snem stosować pozytywne afirmacje, starać się przed zaśnięciem wizualizować miłe rzeczy, postarać o trochę ruchu na powietrzu i lepiej się wysypiać.

Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska terapeuta

0

Witam,
jeśli zdarzyło się to jeden raz nie jest to raczej powód do niepokoju, coś takiego może się dziać przy małej ilości snu. Jednak gdyby problemy ze snem się utrzymywały, wtedy warto pomyśleć o konsultacji u specjalisty. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy