Co powoduje uczucie daja vu i ból głowy?

Od kilku miesięcy pojawiły się u mnie dziwne symptomy- w pewnym momencie zaczyna mi się coś przypominac(coś jak deja vu) i po chwili występuje ból głowy,wymioty i częstsze wypróżnianie.Efekt zaczął się w listopadzie 2016 roku i pojawiał się na początku w sytuacjach stresowych jednak teraz jest prawie codziennie. Dwa lata temu w RM wyszło,ze mam torbiel szyszynki jednakże lekarz powiedział,ze nie powinnam się martwić.Nie wiem już co mam z tym zrobić,bo to uprzykrza mi trochę życie.

Witam Panią. Być może opisane przez Panią objawy (doznania i dolegliwości) mają związek z przeżyciem sytuacji traumatycznej. To taka sytuacja, która przychodzi w życiu nagle, niespodziewanie. Przez to powoduje uczucie przytłoczenia i przerażenia. Żeby stawić jej czoła w organizmie ludzkim powstaje bardzo duża energia, która powinna zostać rozładowana. Jeśli tak nie jest pozostająca w organizmie energia daje o sobie znać niezależnie od upływu czasu. To co napisałem jest moją hipotezą. Może ją Pani sprawdzić w kontakcie bezpośrednim z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Jeśli po diagnostyce lekarze wykluczyli somatyczne, organiczne podłoże objawów, ich źródło może być także emocjonalne, nerwicowe. Wówczas warto zgłosić się do psychologa i rozpocząć psychoterapię.

Witam.
Zastanawiam się, czy rzeczywiście jest to deja vu, czyli wrażenie,że jakieś zdarzenie już miało miejsce, czy są to realne, powracające z przeszłości obrazy? Pisze Pani o pojawiających się po nich reakcjach organizmu, które mogą być spowodowane stresem i napięciem, niekoniecznie wywołanym w czasie teraźniejszym, ale być może we wcześniejszym życiu.
Myślę, że warto, aby spotkała się Pani z psychoterapeutą, który pomoże Pani zrozumieć to, czego Pani doświadcza i popracuje z Panią nad zmianą tego stanu rzeczy.

Pozdrawiam i życzę pomyślnych zmian.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
https://www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/