Co powoduje ataki złości i trudności z opanowaniem emocji?

Jestem młodą dziewczyną. Od ok 6 miesięcy jestem bardzo nerwowa, często zloszcze sie, kłócę, a później mam wyrzuty sumienia. Stałam się aspołeczna. Nie mam ochoty na rozmowy, wyjścia ze znajomymi jedynie spotykam się z chłopakiem. Często czuję niepokój, mam dziwne myśli, obawy - szczególnie wieczorami. Wtedy płacze i nie radzę sobie z emocjami. Ostatnio często budzę się w nocy, czuję lęk, muszę zapalać światło i mam problemy z zasypianiem. Co może być powodem tego wszystkiego?

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu pierwszą hipotezą, która mi przyszła do głowy w związku z opisanymi przez Panią objawami było, że mogą one być związane z Pani poczuciem bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Mogą je pogarszać (naruszać) różne sytuacje o charakterze traumatycznym. Jeśli w Pani życiu miały miejsce sytuacje nagłe, niespodziewane powodujące uczucie przytłoczenia i przerażenia to z pewnością naruszyły one Pani poczucie bezpieczeństwa. Jeśli moje hipoteza okazałaby się prawdziwa potrzebuje Pani specjalisty od leczenia objawów traumy. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią.
Pisze Pani o niepokojach i lękach, o nadmiernej reaktywnośći (nerwowości) i wycofaniu się z kontaktów społecznych, które zaczęły się ok. 6 miesięcy temu.
Czy te pół roku temu miało miejsce jakieś szczególne zdarzenie? Jakaś zmiana? Coś, co odbiega od Pani codzienności?
Myślę, że warto, aby poszukała Pani odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące Pani uczuć, myśli i lęków z pomocą psychoterapeuty. Dzięki temu mogłaby Pani zrozumieć, co tak naprawdę się z Panią dzieje i pracować nad pozytywnymi zmianami w swoim życiu.

Gorąco zachęcam do spotkania z psychoterapeutą.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska