Czy nagłe ataki agresji 1,5 roku po porodzie, mogą być groźne dla członków rodziny?

witam. jestem zaniepokojona zachowaniem partnerki syna. Od chwili zajscia w ciąże do teraz ,czyli 1,5 roku po porodzie dziewczyna miewa częste zmiany nastroju. Niby nic szczególnego,ale poważnie zaczynam się zastanawiać nad jej psychiką. Syn skarży się ,ze nie wie co robic ..jednego dnia jest wszystko w porządku a na drugi z byle powodu się awanturuje z rękoczynami włącznie. Padają wtedy obelgi,wyzwiska.Gdy ochłonie pisze smsy tłumaczac to zmeczeniem i byciem z dzieckiem.Boję się o syna i wnuczk

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu chcę napisać, że Pani niepokój wynika z bardzo trudnej sytuacji. Boi się Pani o bezpieczeństwo bliskich osób. To sytuacja kryzysowa. W Kaliszu jest Centrum Interwencji Kryzysowej. Pracują tam specjaliści, którzy mogą pomóc Pani rodzinie. Proszę skierować tam swojego syna lub sama udać się tam na spotkanie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Droga Pani, rozumiem, że niepokoi się Pani o syna i wnuczka. Jednak ani Pani, ani ja nie wiemy co się dzieje tak naprawdę w jego małżeństwie, co przeżywa jego żona, skąd te ataki agresji. Uważam, że jest to problem jego aktualnej rodziny i jego rozwiązań syn powinien poszukać wraz z żoną. Pomocna w tym może być terapia pary u psychoterapeuty, którą może Pani tylko zasugerować synowi.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska