Jak leczyć brak apetytu spowodowany stresem?

Dzień dobry, mam 24 lata i od 5 dni nic nie jem. Jest to spowodowane silnym stresem, który ostatnio miał miejsce i nadal trwa. Nie mogę nic zjeść, mam ściśnięty żołądek i kompletny brak apetytu. czuję, że powoli opadam z sił i mam zmęczone mięście. Nawet zejście po schodach sprawia mi trudność i duży wysiłek. Czy w takim wypadku powinnam zgłosić się na pogotowie ? Proszę o pomoc

Witam Panią. Opierając się wyłącznie na Pani opisie myślę, że warto pilnie zgłosić się do lekarza. Jeśli od 5 dni nic Pani nie je to być może Pani organizm powinien otrzymać niezbędne substancje odżywcze. Poza tym dobrze będzie jeśli specjalista oceni na miejscu w kontakcie bezpośrednim kondycję Pani organizmu. Dopiero jak sytuacja zostanie opanowana pod względem fizjologicznym dobrze byłoby, gdyby Pani zgłosiła się do psychologa. To taki specjalista, który może Pani pomóc wypracować sposoby na radzenie sobie ze stresem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry.
Jeśli jest tak, że od 5 dni nie spożywa Pani żadnych posiłków, Pani organizm może być bliski wycieńczenia i warto udać się do lekarza internisty, być może zaleci kroplówki wzmacniające.
Patrząc jednak szerzej na Pani problem wydaje się, że dobrze by było, aby zajęła się Pani pracą nad przyczynami tego stanu rzeczy, sytuacją, która wywołuje stres. Tu wskazana jest praca psychoterapeutyczna, do której gorąco namawiam.

Proszę skorzystać z pomocy specjalistów.
Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska