Jak pokonać ogólne rozbicie, przygnębienie i brak chęci do życia?

Od kilku tygodni towarzyszy mi ogólne rozbicie, przygnębienie, brak chęci do życia i do tego żeby rano wstać z łóżka, mam wrażenie, że wszyscy patrzą na mnie jak na człowieka gorszego od reszty społeczeństwa a po głowie chodzą mi jakieś dziwne myśli, nie mam ochoty na spotkania z moimi znajomymi a tym bardziej na jakieś większe aktywności społeczne, wydaje mi się, że najbezpieczniejszą opcją żeby przeżyć dzień to zostać w łóżku płacząc, Już nie wiem co mam robić, a chcę żeby było tak jak dawniej

Witam. Trudno powiedzieć cokolwiek na temat stanów, które Pani opisuje nie rozmawiając z Panią osobiście. Niewątpliwie jednak Pani wiek jest dosyć trudny, a młodzież na wiele ważnych procesów rozwojowych właśnie w taki sposób reaguje. Ponieważ obniżone samopoczucie utrzymuje się przez kilka tygodni warto pomyśleć o wizycie u psychologa - psychoterapeuty. Może Pani skorzystać z listy certyfikowanych psychoterapeutów dostępnej na stronie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Psychiatrycznego. Powinna być to osoba specjalizująca się w psychoterapii młodzieży. Podczas konsultacji psycholog wyjaśni z czego mogą wynikać opisywane stany oraz zaproponuje najbardziej odpowiednią metodę radzenia sobie z nimi.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam.
Trudno jest stawiać diagnozę i udzielić Pani pomocy drogą internetową.
Gorąco namawiam do wizyty u psychoterapeuty, któremu będzie mogła Pani powiedzieć więcej o swoim życiu, o tym, czego doświadcza i co przeżywa. To dopiero pozwoli na zrozumienie i rozwiązanie Pani problemów.

W Warszawie może Pani skorzystać np. z bezpłatnej pomocy stowarzyszenia Aslan lub poszukać prywatnego gabinetu.

Pozdrawiam i życzę odzyskania energii i radości z życia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska