Mówię przez sen - jak temu zapobiec?

Mam 13 lat i od jakiegoś czasu choruję i biorę leki, czasami mam stan podgorączkowy (ok. 37 stopni). I zaniepokoiło mnie, że rodzice zaczęli się skarżyć, że mówię przez sen. I mówię moje najbardziej skrywane tajemnice, np. wczoraj usnąłem na kanapie i tata powiedział "idź synku spać na górę", a ja odpowiedziałem przez sen "nie, bo Grzegorz przyjdzie". Nie wiem jak sobie z tym poradzić, boję się, że wyjawię jakąś tajemnicę, o której wolałbym, żeby moi rodzice nie wiedzieli. Jak zapobiegać mówieniu przez sen?

Witam!

Mówienie przez sen nie wymaga leczenia i jest dość częstym zaburzeniem snu. Może pojawiać się lub nasilać w stresie, w trakcie chorób przebiegających z gorączką. Objawy prawdopodobnie ustąpią, kiedy wyleczysz się z infekcji. Niepotrzebnie się obawiasz, większość osób, która mówi przez sen mówi rzeczy niezrozumiałe, pozbawione sensu.

Pozdrawiam