Co może znaczyć częsty sen o jednej osobie?

Witam! Mam problem ze częstym snem o tej samej osobie a nie inni koledzy. Znam go od dzieciństwa ze szkoły. Od wielu lat śniło mi się o nim. Przecież zawsze zapominam i nic nie mam już żadnego kontaktu z nim. On już ma żonę i dziecko. Nie wiem co się dzieje z moim snem o jednym facetem? Nie jestem zakochana w nim. Śniło mi się czasem romantycznie, erotycznie. Nie tęsknię za nim! To mam dość snu. Proszę o odpowiedź

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
sen pełni bardzo ważną rolę w życiu, zarówno pod kątem psychologicznym, jak i fizjologicznym. Podczas snu regenerują się nasze komórki, zarówno organizm, jak i psychika odpoczywają. Dogłębna interpretacja marzeń sennych wymaga szczegółowej analizy oraz wywiadu z pacjentem. Sny często odzwierciedlają nasze motywacje, konflikty wewnętrzne, fragmenty życia codziennego, lęki, potrzeby, marzenia czy pragnienia. Często podczas snu uaktywnia się nieświadoma część naszej psychiki, to do czego na co dzień nie chcemy się przyznać, czy wypowiedzieć, albo nawet pomyśleć o tym. Wspomniała Pani, że sen o jednym koledze pojawia się już od kilku lat oraz że zawiera elementy romantyczne i erotyczne. Warto przeanalizować tę relację na przestrzeni lat. Być może nie pamięta Pani (albo Pani świadomość zepchnęła to do nieświadomości) zauroczenia, czy innych przeżywanych w stosunku do tego kolegi uczuć. Jeśli te sny są męczące i chciałaby Pani sobie z nimi poradzić, to myślę, że warto szczegółowo przeanalizować relację z tą osobą bądź inne sytuacje podczas sesji terapeutycznych. W procesie terapii odkrywa się nieświadome elementy psychiki.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com