Co mogą znaczyć codzienne sny o byłym chłopaku?

Witam. Pisze w takiej sprawie, iż od jakiegoś czasu codziennie miewam sny o swoim byłym Chłopaku. Mecza mnie one psychicznie, nie wiem co robic. Dodam, ze jestem obecnie w innym zeiazku.

Dzień dobry,
Symbolika snów ma z reguły zindywidualizowany charakter i by odpowiedzieć na nurtujące Panią pytania potrzebna jest wizyta konsultacyjna. Polecam Pani wizytę u psychologa psychoterapeuty podczas której mogłaby się Pani bliżej przyjrzeć problemowi. Ciekawi mnie to, czy te sny są pozytywne i co on dokładnie w nich robi. Precyzyjna odpowiedź na pytanie nie jest możliwa, ponieważ nie wiem dokładnie jak te sny wyglądają i czy to są np. koszmary. W tej sytuacji mogę jedynie zasugerować kilka hipotez. Powodem tych snów może być nieuświadamiana tęsknota za byłym chłopakiem lub poczucie niezakończenia tego związku na poziomie emocjonalnym. Sen nie posługuje się słowem, lecz obrazem który jest językiem nieświadomej części psychiki. Zdarza się tak, że np. na poziomie świadomym zaprzeczamy czemuś (np. nie kocham go już) lub nie chcemy o czymś pamiętać i wtedy te wyparte do nieświadomości treści ujawniają się w snach. Istnieje też taka opcja, że były chłopak nie oznacza w śnie tej osoby, ale kogoś innego np. inną postać męską jak przykładowo obecny chłopak. Freud mawiał, że "sen karmi się okruchami dnia poprzedniego" w związku z czym jeśli w ciągu dnia myśli Pani o byłym partnerze to w nocy może się on śnić. Sen czasem też bywa przewrotny, czyli pokazuje np. coś czego na poziomie świadomym nie chcemy zrobić, gdy własnie mamy na to ochotę lecz jej zaprzeczamy. Sny to bardzo ciekawy i wdzięczny temat do pracy tylko trzeba zawsze uważać na nadinterpretacje. Mam nadzieję, że psycholog pomoże uporać się z problemem lub minie on samoistnie. Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą pracującym w podejściu psychodynamicznym lub psychoanalitycznym, gdyż podejścia te zajmują się snami w pracy z pacjentem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/