Co mógł symbolizować ten sen o mamie?

Witam, wczoraj przyśniła mi się mama. Zmarła 29 stycznia po 5 latach walki z chorobą. We śnie siedziała na wersalce jakby normalnie żyła ale już zwijała się z bólu przez chorobę. Czy ten sen chce mi coś przekazać?

Dzień dobry,
Podejrzewam, że bardzo Pani przeżywa nadal jej śmierć i żałobę a sny mają to do siebie, że często śnimy o czymś co powiązane jest z silnymi emocjami. Jeśli nawet na poziomie świadomym stosunkowo dobrze radzi sobie Pani ze stratą to sen ten może oznaczać, że na poziomie nieświadomym nadal bardzo ją Pani przeżywa. Nasze podświadome i nieświadome warstwy psychiki często dochodzą do głosu w snach zwłaszcza, gdy na poziomie świadomym staramy się unikać tych bolesnych treści. Oczywiście tak to wygląda z naukowego punktu widzenia i tylko taki mogę Pani przekazać jako psycholog. Doradzałabym by nie przejmowała się Pani opisanym snem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/