Sny nocne ze zmarłą mamą

Witam. Moja Mama zmarła prawie 5 miesięcy temu. Śni mi się co jakiś czas, ale to nie są koszmary. Zawsze śni mi się jako żyjąca. Sąsiadka dziś mówiła, że moja Mama się jej śniła. Czekała przy drodze koło domu (to było miejsce wypadku gdzie zginęła) i mówiła sąsiadce że CZEKA NA LENĘ.(moją siostrę) Lenie zaś ostatnio śniły się jej zepsute zęby. Akurat dziś w nocy śniło mi się że głośno w nocy rozmawialiśmy z rodzeństwem i tata upomniał nas że OBUDZILIŚMY JEGO I MAMĘ. Czy to ma jakiś sens?DZIĘKUJĘ

Dzień dobry!

Sny o zmarłych bliskich są naturalne. Mama zmarła niedawno, w tragicznych okolicznościach, stąd z pewnością cała Wasza rodzina wciąż przeżywa żałobę, z czym wiążą się myśli o mamie, wspominanie jej, ale też myśli o śmierci, odchodzeniu, utracie. Drogą wsparcia w przeżywaniu żałoby i lepszego rozumienia swoich uczuć, emocji z nią związanych może być opieka psychologiczna. Sny nie mają jednak charakteru proroctw, nie przewidują przyszłości.

Pozdrawiam!

5 miesięcy to nie jest długi okres. Pani sny, a także sny bliskich i sąsiadów są najprawdopodobniej wyrazem przeżywanych emocji w związku ze stratą, i żałoba, szczególnie, jeśli śmierć mamy była czymś nagłym i niespodziewanym (jak to ma miejsce w przypadku wypadków).