Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez partnera?

witam,mam 24 lata 5 lat temu facet któego kochałam zostawił mnie z dnia na dzień,bez żadnego wyjaśnienia.nie mogłam pogodzic sie z tym.od 3 lat jestem w związku z innym,jest wspaniałym facetem,jednak ciągle nie mogę się pogodzic ze zostałam porzucona,w obecnym związku bardzo boję się porzucenia,wymagam od zapewnień,nie czuję się przez to atrakcyjna,jestem nerwowa i nie potrafię stworzyc poprawnej relacji, jak sobie z tym poradzic?

Rozumiem, że w takiej sytuacji jet Pani ciężko budować poprawna relacje w obecnym związku. Zdarzenie, jakie miało miejsce 5 lat temu spowodowało, że zaczęła Pani myśleć, że każda relacja może się skończyć w podobny sposób. Wyobrażam sobie, że obecnie jest ciężko zarówno Pani jak i Pani partnerowi, który nieustannie potwierdza uczucia jakie żywi wobec Pani. Proszę zadbać o podniesienie swojej samooceny- jest wiele "ćwiczeń", które służą temu celowi. Jednym z najprostszych jest uśmiechanie się do siebie w lustrze, prawienie sobie samemu komplementów- regularnie- np. codziennie rano. Warto też pomyśleć sobie, ż eto, ze kiedyś miało miejsce jakieś zdarzenie, nie oznacza, że każdy związek kończy się gwałtownym rozstaniem. Inaczej przecież nie istniały by udane pary:). Jeśli nie może Pani sobie sama poradzić z problemem- proszę udać się do psychologa,m który razem z Panią przepracuje to co się wydarzyło i pomoże wrócić do właściwej formy psychicznej. Powodzenia!

Witaj!
jeśli nie może pani pogodzić się z rozstaniem z poprzednim partnerem to emocjonalnie nie zakończyła pani związku i nie przepracowała straty, dlatego może pani odczuwać obawy w związku z porzuceniem. proszę wybrać się do psychologa terapeuty i przepracować problem.
Pozdrawiam

Warto przepracować tamto poczucie odrzucenia, które przenosi Pani na obecny związek, relacje w ogóle, a także samoocenę. Zachęcam do rozpoczęcia pracy z psychologiem. Pomoże poukładać emocje, domknąć tamtą sytuację i uczucia, poprawić samoocenę, poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa, pewności siebie.