Uczucie uzależnienia od partnera

Witam. Mam problem z tym że chyba uzależniłam się od swojego chłopaka cały czas bym przy nim była i cały czas bym z nim pisała nie wyobrażam sobie że jego może nie być w moim życiu. Ale jest taka opcja że się rozstaniemy. Co zrobić żeby poukładać ten wewnętrzny "bałagan". Jestem osobą która nie ma solidnego fundamentu emocjonalnego : brak wiary w siebie przyczyniły się do tego problemy w rodzinie gdy byłam mała rozejście się rodziców. Jak mogę sobie poradzić sama ze sobą. Co robić?

Dzień dobry.

Wydaje się, że przyczyną Pani stanu mogą być doświadczenia dzieciństwa, związane z rozejściem się rodziców, co przekładać się może na podświadomy lęk przed porzuceniem przez partnera i pragnieniem nie powtórzenia historii Pani rodziców.
Wobec sygnalizowanych przez Panią dolegliwości związanych z niskim poczuciem wartości dobrze byłoby spróbować konsultacji psychologicznej i prawdopodobnie terapii, podczas której będzie Pani mogła trochę uporządkować swój wewnętrzny świat.

Pozdrawiam.

Uzależnienie, o którym Pani mówi możliwe że ma związek z przeżyciami dotyczącymi sytuacji rodziców. Dodatkowym czynnikiem powodującym owo " uzależnienie" jest niskie poczucie własnej wartości. Lęk przed utratą kogoś bliskiego, strach przed samotnością- nawet tą chwilową oraz niska samoocena, najlepiej gdyby stał się tematem Pani pracy z psychologiem, który pomoże uporządkować oraz poradzić sobie z emocjami jak i rozpocznie pracę nad poprawnym obrazem siebie.

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu z psychologiem - psychoterapeutą. Będzie to okazja do przyjrzenia się swoim problemom oraz podjęcia psychoterapii w celu przepracowania dawnych zranień. Pozdrawiam.