Uzależnienie partnera od hazardu

Mieszkam w Międzychodzie wlkp mój partner jest uzależniony od hazardu nie jesteśmy po ślubie mam 1 on 2 dzieci a zdarza się że nie mamy za co żyć rachunki za mieszkanie już 4 miesiąc nie płacimy chciałabym odejść od niego nie mam gdzie ale też bardzo go kocham i proszę o pomoc co mam zrobić czasami jest tak że nie chce mi się żyć a on twierdzi że sam sobie poradzi ja wątpie

Witam. Koniecznie trzeba udac się do placówki leczenia uzależnień- behawioralnych (bo hazard patologiczny jest uzaelżnieniem behawioralnym.).
Magdalena Brabec

Witam,
Gorąco zachęcam do przerwania tej sytuacji.Może należy zasięgnąć porady prawnej w kwestii rozdziału majątku a równocześnie stanowczo zażądać /także sądownie/płacenia należnej kwoty na utrzymanie rodziny.Istnieją stowarzyszenia i fundacje pomagające takim osobom,jak Pani i można zapytać albo znależć je w Internecie/Pomoc kobietom i dzieciom w Warszawie,organizacje dla kobiet krzywdzonych przemocą itp/.Jeżeli chciałaby Pani uzyskać pomoc psychologiczną lub poddać się psychoterapii pary,najlepiej po kontakcie z prawnikiem/są dostępni we wspomnianych organizacjach/.
Pozdrawiam

Polecam zgłoszenie się do ośrodka terapii uzależnień do grup dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. Nauczy się Pani stawiania granic, asertywności, oddawania uzależnionemu odpowiedzialności za jego uzależnienie, popracuje nad poczuciem bezpieczeństwa, wartości, pewności siebie i uzyska wsparcie osób borykających się z podobnymi problemami.

Witam. Odnoszę wrażenie, że bardzo Pani cierpi i czuje się bezradną. W dodatku traktuje Pani jak dodatkowe dziecko swojego partnera. Istotne jest, aby Pani sobie poradziła ze sobą i ze swoim życiem. Należy poszukać pomocy w ośrodkach, organizacjach pomagającym osobom uzależnionym od uzależnionych od hazardu (alkoholu, narkotyków - to te same ośrodki) partnerów. I wejść na stronę internetowa Niebieskiej Linii, zatelefonować i skorzystać ze skutecznej z pomocy. Odwagi