Co zrobić, żeby uratować nasz związek?

Witam. Po 6latach małżeństwa żona postanowiła mnie zostawić po tym jak dowiedziała się o moich długach zaciągniętymi za jej plecami... Oklamalem ja poraz kolejny wpo pierwszym razie powiedziała że jak się do wie o kolejnym moim kłamstwem stracę ja i dziecko... Jak się poznaliśmy wiedziała o moich wcześniejszych problemach finansowych które były spowodowane hazardem... Z hazardu się wyleczylem u specjalisty.. Posplacalem wszystkie długi z jej pomocą... Teraz nawet nie wie i nie potrafię wytłumaczyć jej po co brałem te pożyczki... Ona twierdzi że wydałem na dziwki... A ja naprawdę tego nie zrobiłem w hazard też nie popadlem sam nie wiem po co je brałem wiedząc że jak ona się dowie to ja stracę razem z dzieckiem... Teraz chce rozwodu i planuje już przyszłość.. Sprawa rozwodowa w toku... Zrozumiałem że je straciłem kocham je obie żonę i córkę ale ona mówi że się już nic nie da zrobić bo mi nie zaufa.. Nie chce jej stracić.... Co mam robić...

Witam Pana,
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno nie wolno
tego dłużej tak zostawiać. Problem sam się nie rozwiąże.
Kłótnie czy unikanie tematu jedynie oddala Państwa od siebie.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie spokojna, szczera rozmowa.
Proszę szczerze opowiedzieć żonie o swoich problemach, odczuciach,
o postanowieniach.
Najlepiej podczas weekendu, bez pośpiechu, gdy będziecie zrelaksowani.
Może podczas kolacji przy świecach?
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co jest przyczyną kryzysu,
co trzeba zmienić, co Pan może zmienić, byście w związku obydwoje
byli zadowoleni.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie istotne problemy.
Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami, to zachęcam
Państwa do spotkań terapeutycznych z psychologiem.
Jeżeli rozmowa nie przyniesie pożądanego efektu,
to zachęcam Pana do indywidualnych spotkań z psychologiem,
gdyż Pana ciągłe zdenerwowanie i stres mogą doprowadzić
do kolejnych problemów.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl