Lęk przed kolejnym odrzuceniem partnera

Witam. Mam problem wrocilam do mojego partnera z ktorym mam dziecko. Nasze relacje sie poprawil nie klocimy sie jak narazie ale jego kuzynka z ktora wypisywal ze sie kochaja znow pisze do niego. Boje sie ze znow mnie zostawi dla niej , oraz ze jak bedIemy sie klocic on pojdzie do niej sie wyzalic. Ona jest w ciazy zaraz bedzie rodzic on chce jej dziecko zobaczyc nie wiem po co skoro to nie jego. Kasuje wiadomosci od niej. A jak zapytam czy maja kontakt to mowi ze czasmi napisze a tak to nie.

Witam,

z tego, co Pani pisze, Pani partner nie należy raczej do osób stałych i przewidywalnych w uczuciach. Może się Pani o niego starać i walczyć, ale powinna być też Pani - choć to na pewno trudne - przygotowana na to, że Pani partner jednak wybierze to drugą. Pytanie jest też takie czy chce Pani na pewno żyć z osobą, którą Panią zdradza i traktuje w taki sposób.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
http://zajaczkowski-psychoterapia.pl

Jeśli chcą Państwo odbudować relacje partnerską, zaangażowanie i motywacja do utrzymania związku jest obopólne - warto skorzystać z psychoterapii par i małżeństw. Pomoże to Państwo poradzić sobie z kryzysem, odbudować więź i zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i lojalności w relacji.

Witam,

tworząc stały/poważny związek zawsze warto rozmawiać. Na pewno należy skupić się na tym, żeby to była rozmowa (wysłuchanie i przynajmniej próba zrozumienia drugiej strony), a nie tylko przerzucanie się pretensjami, żalami i oskarżeniami.
Być może warto porozmawiać z partnerem o niepokoju związanym z inną kobietą, może okazać się, że wszystko ma swoje wyjaśnienie. Najgorsze zwykle są domysły, sprawy o których nie rozmawiamy, a dużo o nich myślimy potrafią bardzo urosnąć w głowie, do rozmiarów abstrakcyjnych, więc zachęcam do rozmowy w celu wyjaśnienia sytuacji. Ma Pani prawo wiedzieć, jak wygląda sytuacja.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel