Obawa przed opuszczeniem przez partnera

Witam. Mam problem partner pol roku temu mnie i nasza corke zostawil wrocilosmy i jest ok miedzy nami ale mam obawe ze on znow zostawi nas, ze pisze po kryjemu ze swoja kuzynka dla ktorej mnie zostawil. Ze jak gdzies wyjezdza to mysle ze do niej. Boje sie ze to wszystko sie powtorzy. Raz napisala to mi powiedzial o tym. Nie ufam mu w ogole co do tego i on o tym wie zapewnia mnie ze nas kocha i niezostawi ale ja boje aie ze to cisza przed burza. Rozmowy koncza sie "zamknelismy ten rozdzial"

To bardzo trudne zeby komuś ponownie zaufać jeśli to zaufanie raz zawiódł w tak raniacy sposób, Pani lek ma swoje realne uzasadnienia. Ale pisze Pani ze partner poinformował Pania o próbie nawiązania z nim kontaktu przez kuzynkę. Myśle ze to trudne, ale warto zaufać, ze dla niego to skończony rozdział. Proponuje tez porozmawiać z Partnerem o tym jak sie Pani czuje z jego zdrada i o trudnosci w ponownym zaufaniu. Warto związek budować na szczerości i otwartości to pozwoli uniknąć kłamstw w przyszłości.

Raz utracone zaufanie odbudowuje się z trudem. To zrozumiałe, że towarzyszy pani lęk, jednak nie można udawać, że pozostaje on bez wpływu na Wasze obecne relacje. Myślę, że pomóc może rozmowa, ale pytanie, jak ona wygląda w Państwa przypadku? Jeśli opiera się na mówieniu o swoich uczuciach, to dobrze; jeśli zaś jest wyrzutem i wracaniem do tego, co było w tonie oskarżenia "na zapas", to raczej utrudnia komunikację. Proszę się zastanowić, czy nie byłoby dobrym pomysłem wspólne skorzystanie z pomocy psychologa czy terapeuty. Mogłoby to pomóc Państwu wzajemnie zrozumieć swoje stanowiska, obawy, umożliwić dialog.

Dzień dobry, zachęcam panią do rozmów z partnerem, do mówienia o swoich uczuciach, pewnych obawach, do dzielenia się tym co dzieje się w pani i jego życiu. Dialog i komunikacja są podstawą budowania bliskiego związku. Rozumiem, że trudno zapomnieć o przeszłości jednak z czasem pani zaufanie może zostać odbudowane. Pomocne mogą się również okazać wizyty u terapeuty zajmującego się terapią par. Pozdrawiam.