Uczucie samotności i problemy emocjonalne w związku po zdradzie partnera

Mam 27 lat,po ślubie jestem już 8 lat mam dwójkę dzieci,lecz czuje się samotna i nie chcę mi się nic,czasem myślę że jestem wcale nie potrzebna nikomu.Od pewnego czasu często kuce się z mężem bo on wcale mnie nie rozumie,często płacze po nocach i zastanawiam się czy moje życie ma sens.Wybaczyłam mężowi zdradę dwa lata temu,lecz to ciągle powraca ta myśl dlaczego to się stało.czuje się fatalnie.Proszę o pomoc i doradzić co mam robić jak z nim rozmawiać on jest upartym człowiekiem.DZIĘKUJE

Witam Panią,
myślę, że warto w pierwszej kolejności zając się sobą, jest to rzecz którą może Pani zrobić nawet bez udziału męża. Pisze Pani o samotności i poczuciu, że nie jest nikomu potrzebna oraz o fatalnym samopoczuciu i o powracającym przeżywaniu zdrady partnera. Warto poszukać dla siebie pomocy dobrym rozwiązaniem byłaby psychoterapia. Psychoterapia może pomoc Pani przemyśleć na nowo pewne sprawy, zmienić sposób myślenia i widzenia pewnych rzeczy, a to z kolei pozwoli Pani odzyskać chęć do życia. Warto o siebie zadbać! Proszę poszukać pomocy psychologa. Może się Pani udać do Poradni Zdrowia Psychicznego. Oczywiście drugą zalecaną opcją byłaby terapia małżeńska, do której także gorąco zachęcam, mogliby tam Państwo wspólnie wyjaśnić te sprawy, które stanowią zarzewie kłótni, o których Pani wspomina. Jednak możliwe jest także , że jeśli Pani, będzie w lepszej formie to i Państwa współżycie będzie się lepiej układało. Oczywiście nie chcę tu bagatelizować wagi, nie do końca wyjaśnionych spraw pomiędzy Państwem, prawdopodobnie będą wymagały wizyty u terapeuty par, jednak pierwszym krokiem jaki może Pani zrobić to rozpocząć własną psychoterapię, która pomoże zmierzyć się z wieloma Pani problemami. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Szanowna Pani

Zdrada zawsze odciska bardzo silne piętno na związku. Zaufanie zostaje nadszarpnięte, boi się Pani o jutro, ma Pani trudności z wyobrażeniem sobie szczęśliwej przyszłości z mężem. Wybaczenie zdrady jest trudne, a zapomnienie o niej prawie niemożliwe.
Trzeba zacząć budować związek na nowo. Przypomnieć sobie wartości i zalety, które Państwa połączyły i dla których jesteście Państwo razem. To trudny proces i bardzo często z uwagi na silne emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne powinien prowadzony z pomocą terapeuty. Proponuję znalezienie psychologa i najpierw porozmawianie z nią/ nim o swoich obawach i trudnościach w komunikacji z mężem. Profesjonalista pomoże Pani, wskazując nowe sposoby efektywnej komunikacji z partnerem.

Życzę pomyślnego roku 2014 i dobrej komunikacji. Pozdrawiam serdecznie.