Jak wytłumaczyć dziecku rozwód rodziców?

Witam i proszę o rade. Rozwodzę się z żoną i zamierzam się wyprowadzić z domu. Mamy małego cudownego pięcioletniego synka. Nie bardzo wiem jak mu przekazać, wytłumaczyć że tata już nie będzie mieszkał z mamą w domu. Dodam że będę miał częsty kontakt z synem,raczej bez ograniczeń, nawet będę przychodził raz w tygodniu na noc ponieważ żona chodzi czasami na noc do pracy.

Witam,

dziecko przede wszystkim potrzebuje bezpieczeństwa i miłości matczynej i ojcowskiej. Niekiedy ludzie lepiej się komunikują ze sobą po rozwodzie, po rozpadzie związku, w porównaniu z przebiegiem stalej relacji. Mądrzy rodzice nie oskarżają siebie wzajemnie przed dzieckiem, okazują sobie szacunek, zrozumienie. Dziecko - kiedy poczuje się bezpiecznie, w takiej sytuacji zrozumie, że rodzice nie mieszkają już razem, jednak to nie zmienia ich uczuć do niego (dziecka) - czuje się kochane, wspierane, akceptowane i rozumie, że czasem tak jest, że dorośli się nie mieszkają razem, jednak przyczyną tego nie jest dziecko. W takich sytuacjach trzeba z dzieckiem rozmawiać o emocjach, t.j.; smutek, złość, strach. Można chłopcu powiedzieć, że teraz tata nie będzie mieszkał razem z mamą i z nim, czasem tak jest, że rodzice razem nie mieszkają, jednak uczucia do dziecka nie ulegną zmianie, dobrze jest jeśli rodzice razem rozmawiają z dzieckiem, odpowiadają na pytania dziecka wspólnie.
Pozdrawiam serdecznie