Depresja u męża a rozstanie

Witam. Mieszkam z mężem, moją 2 dzieci i jednym wspólnym.W wakacje zaczeliśmy wielki remont i jego 2 dzieci jeżdziło bardzo rzadko.Mąż wpadł w depresję,zaczął się leczyć,ma leki i był już 2 x u psychologa.Ostatnio powiedział ze chce się wyprowadzić bo nie umie znieść widoku mioch dzieci ( a nasze?! )i tego ze jego dzieci go nie potrzebują.Następnego dnia mówi że będzie dobrze, a potem zaś że chce być sam, chce się zabić.Jak mam reagować, jak pomóc? zakazał mi rozmowy z jego dorosłym synem.

Witam, wygląda na to,że mąż cierpi na stany nierównowagi emocjonalnej. Ponieważ podjął leczenie jest szansa na to, że jego stan w najbliższej przyszłości się poprawi. Życie z zaburzonym emocjonalnie partnerem nie jest proste, wymaga ogromu zrozumienia i cierpliwości, pewnego poświęcenia. Może być Pani trudno znosić jego zmienne nastroje. Proszę dać sobie i jemu czas na dojście do równowagi, proszę dość konkretnie go określić np powiedzieć mężowi: masz pół roku na dojście do siebie. A potem,,,jeżeli nic się nie zmieni rozważyć separację.Czasami dopiero wizja rozwodu, rozpadu rodziny mobilizuje partnera do pracy nad sobą. Pozdrawiam