Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja u chłopaka a rozstanie z nim

Od 1,5 miesiąca spotykam się z chłopakiem, którego znam już kilka lat. Wiem, że jestem jego pierwszą kobietą, od 2-3 lat żyje w "beznadziei". Gdy zaczęliśmy związek, "odżył", cieszył się życiem. Nie wydarzyło się nic, jestem/byłam dla niego wsparciem. Pewnego dnia powiedział, że wypalił się, że to nie to, ale chce, bym była obok. Nie chce związku, unika znajomych, pracuje lub śpi, nie dopuszcza mnie do siebie. Czy to może być depresja? Mam odejść, tak jak mówi, czy próbować mu pomóc?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przyczyny depresji - teoria Antonovsky'ego

Psychiatra Agnieszka Jamroży przybliża teorię Antonovsky'ego na temat przyczyn depresji. Aaron Antonovsky był amerykańskim socjologiem. Zajmował się stresem zdrowiem i samopoczuciem.

Dzień dobry!

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za swój stan i aby go zmienić, poprawić - sam musi mieć do tego motywację i podjąć pracę nad sobą. Stan chłopaka nie jest zależny od Pani.
Nie mniej jednak bycie w związku może być cennym i wsparciem. Zdecydowanie, warto nakłaniać mężczyznę do konsultacji zarówno z lekarzem psychiatrą, jak i psychologiem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy