Rozstanie z mężem po urodzeniu dziecka - czy sobie poradzę?

Witam serdecznie. W moim 10 letnim związku nie jest najlepiej przez ostatnie kilka lat.. Bywało różnie raz dobrze raz źle, więcej jest przykrych dni niż tych weselszych, nawet narodziny córeczki nic nie zmieniło. Mąż ciągle nie ma humoru.. Jest marudny i męczący a powodów do tego nie ma, po prostu taki już jest.. Nie chcę się już dłużej męczyć i jestem zdecydowana na rozwód, tylko bardzo mnie męczy przyszłość moja i mojego dziecka.. Aktualnie mieszkamy w Niemcach, mam do kogo wrócic, do moich rodziców, jestem ambitna i szybko znajdę pracę tylko że mam tylko 4 lata przepracowane a co z emerytura? Z remontem nowego mieszkania... Czy poradzimy sobie we dwie... Naprawdę nie wiem co robić..

Szanowna Pani,

proszę nie martwić się emeryturą, jest Pani młodą, ambitną, zaradną kobietą, ma Pani do kogo wrócić, proszę zadbać o siebie i o dziecko, o swoje potrzeby.
Pozdrawiam serdecznie