Jak poradzić sobie z mężem alkoholikiem i bez pracy?

Witam mam 23 lata jestem 2 lata po ślubie mam 5 letniego synka mieszkam w wynajetym mieszkaniu z poprzedniego nas wyrzucili bo mąż olewa prace i ciagle pije w obecnym mieszkanu juz tez mamy zadłużenie i właściciel chce nas wyrzucic . Ja pracuje na czéść etatu ale moja pensja nie starczy opiekuje sie dzieckiem piore sprzatam gotuje a mąż tylko pije i lezy w łóżku a jak weźmie sie do pracy to na ok tydzień potem znowu pierwsza tygodniówka picie kac i zlewka na prace a długi rosną co robić? Dziecko bardzo go kocha i nie potrafie go zostawić nie umiem zacząć od nowa...

Witam,
są instytucje, takie MOPS, Interwencja kryzysowa, które pomagają rozwiązać problemy rodzinne, można starać się o dofinansowanie, jednak wymagane jest leczenie uzależnienia Pani męża I Pani jako osoby współuzależnionej. Wsparcie dostosowuje się do aktualnych problemów rodzinnych, biorąc pod uwagę potrzeby dziecka.
Pozdrawiam serdecznie