Kłamstwa ze strony partnera i zmiana zachowania po zajściu w ciążę

Mam 27 lat, wyszlam drugi raz za mąż. Partner wydawał się uczciwym troskliwym człowiekiem. Jednak gdy zaszłam w ciążę zaczął mnie okłąmywać, interesować się swoją byłą, oglądać nagie kobiety. Po ślubie(w trakcie ciąży) docinał mi i robi to nadal,nie przszkadzają mi ciche dni,mam wrażenie,że czasem chce się specjalnie kłócić żeby mieć spokój. Ojcem jest dobrym ale jako mąż okazał się zupełnie inny. Jeden rozwód już przeżyłam. Nie wiem co robić. Czuję się nieatrakcyjna i ciągle okłamywana...

Proszę Pani,
Okres ciąży i pojawienie się dziecka są poważnymi zmianami w życiu partnerów. Ludzie różnią się między sobą tolerowaniem zmian. Niektóre osoby ulegają regresji, czyli zachowują się poniżej swojego poziomu w okresie zmian. Nie jest wykluczone, że Pani mąż przechodzi przez ten trudny okres w ten sposób i potrzebuje trochę czasu by zacząć działać na normalnym odpowiedzialnym poziomie. Zawsze można spróbować otwartej rozmowy, w której powiedziałby Pani, jak się czuje i zakomunikowała mężowi swoje potrzeby.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski