Lęk przed życiem i problemy finansowe

Witam serdecznie. Mam ostatnio troszkę problemów finansowych i nie wiem jak sobie poradzić...Przez to wszystko zauważyłam,że bardzo się denerwuje i nie mam chęci do życia tak jak kiedyś...czasami odczuwam lęk przed życiem.Bardzo bym chciała pomóc mężowi no i oczywiście samej sobie,cieszyć się życiem i rozwiązać wszystkie problemy...Bardzo mi zależy na naszym szczęściu...

Proszę Pani,
Kłopoty finansowe mogą stać się powodem obniżenia nastroju niepokoju i napięcia. Cóż zrobić? Proszę razem z mężem wspierać się wzajemnie i zastanowić się, co zrobić by poprawić swoją sytuację. Nie wiem czy to będzie jakieś pocieszenie, ale doprawdy wiele osób w różnym czasie popada w kłopoty finansowe, z których następnie się podnosi.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam,
Z informacji w Pani wpisie odczuwam sporo niepokoju i powiązanego z nim chaosu, który zapewne jest następstwem trudnej sytuacji życiowej. Zachęcam do urealnienia sytuacji i zastanowienia się co jest dla Pani ważne i/lub co jest możliwe do zrealizowania przez Panią a nad czym z kolei warto zastanowić się wspólnie z mężem. Psychoterapia indywidualna jest sposobem na przyjrzenie się z pewnej perspektywy swojej sytuacji i urealnienie swoich możliwości. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka