Co zrobić, jeśli dziewczyna chce jeździć sama na dyskoteki?

Witam . Mam 22 lata i jestem z moja dziewczyną 2,5 roku. Od jakiegos czasu nie uklada sie nam . Niemielismy kolorowej przeszlosci . Moja dziewczyna traumatycznie wspomina swojego bylego chlopaka . Pomogalem jej w tym zapomniec i udalo sie .Jej charakter na poczatku mi nie przeszkadzal ,lecz po pol roku zaczely sie schody w dol . Ona pojechala na dyskoteke wymienila sie numerem z kims , wybaczylem jej to pozniej zznow to samo .Ona chce sie jeszcze jezdzic na dyskoteki sama a ja sie boje .Pomocy

Proszę Pana,
Związek trwa i będzie trwał, jeśli partnerzy rozpoznają swoje potrzeby i zaspokajają je. Nadzorowanie spędzenia czasu przez partnera, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Podejrzliwość i nadzór, sprawdzanie mogą irytować drugą osobę. Co robić? Trudno doradzić jednoznacznie mając tak mało danych. Cóż najlepsze jest ufanie drugiej osobie.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam
Również w związku ważne jest stawianie granic i o tych granicach trzeba ze sobą szczerze rozmawiać po to żeby dla każdego z partnerów były jasne zasady współżycia i żeby pozwoliły one każdemu partnerowi czuć się bezpiecznie. Może warto żebyście rozważyli możliwość skorzystania z wizyty u psychologa, który pomoże Wam przyjrzeć się Waszemu związkowi - waszym wzajemnym relacjom, Waszym potrzebom i ich zaspokajaniu w związku. Być może na przestrzeni tych 2.5 lat coś się między Wami zmieniło - i warto to przepracować.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam,
To zdecydowanie sytuacja na rozmowę z dziewczyną, ale najpierw z samym sobą na temat tego co Pan jest gotowy akceptować w tej relacji. Pisze Pan, że dziewczyna ma traumatyczne wspomnienia z powodu byłego chłopaka a równocześnie teraz Pan jest w sytuacji ofiary jak rozumiem. Sugerowałabym choć jedno spotkanie z psychologiem to pomoże Panu spojrzeć na waszą sytuację z tzw. boku czyli innej perspektywy i wyłączyć nieco emocje.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka