Brak zainteresowania dzieckiem przez męża

Witam. Po porodzie mąż pomagał mi przez dwa tygodnie, później zaczął wychodzić coraz częściej, zmienił podejście do mnie, nie okazuje czułości żadnych, potrafi czasami źle wyrazić się do mnie, zaczął bardziej dbać o siebie, nie wiem co mam już myśleć na ten temat. Bardzo prosiłabym o jakąkolwiek odpowiedź na to.

Proszę Pani,
Urodzenie dziecka to bardzo duża zmiana dla obu partnerów. Oprócz oczywistego szczęścia, występować mogą różne obawy, odczucie ciężaru obowiązków. To co Pani opisuje może być przejściowym zjawiskiem. Proszę spróbować porozmawiać z mężem, opowiedzieć jak Pani się czuje i poprosić męża by on również opowiedział jak się czuje. Otwarta komunikacja może pomóc we wzajemnym rozumieniu siebie.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam, trudno coś więcej powiedzieć, bez poznania perspektywy Pani męża. Rozważyłbym zgłoszenie się na konsultację do terapeuty rodzinnego. Pozdrawiam

Witam. Może warto porozmawiać otwarcie z mężem o tym, co Pani czuje w obecnej sytuacji. Jestem kobietą i chyba pomyślałam tak jak Pani, choć tego Pani nie napisała. Może trzeba go bardziej zaangażować do pracy przy dziecku. Zostawiać go samego z dzieckiem. Porozmawiać o podziale obowiązków przy dziecku i w domu. Zaproponować, że pójdzie Pani z nim, skoro tak się elegancko ubrał. Może nic nie robić i przeczekać. Wybierze Pani to, co jest bliskie Pani naturze. Gdy źle się wyraża od razu odpowiedzieć: nie mów tak to mnie, bo jest mi przykro. Oboje jesteście bardzo młodzi. Postarajcie sie wykorzystać tę młodość dla siebie. Warto zastanowić się nad poradnictwem małżeńskim, są psycholodzy, którzy specjalizują się w parach małżeńskich. Dobrze jest otoczyć się znajomymi, rodziną, żeby nie czuła się Pani opuszczona. Pozdrawiam