Zaburzenia zachowania u męża

Mąż ciągle twierdzi ,że ze mną lub z dziećmi rozmawiał,a wcale nie widzieliśmy się,twierdzi ze go prześladuję,a wręcz biję,jęczy w nocy,nie moze spać zamyka się w nocy w pokoju,oskarża wszystkich,że chcą zrobić z niego wariata,ze wszyscy powinni się leczyć,przestał dbać o siebie,opowiada całkiem przekonywująco historie niemożliwe,(tylko on w to wierzy)zawsze ktoś inny jest winny za to co mu się przytrafiło nigdy on sam,a do psychiatry w życiu nie pójdzie,pokłócił się już z wszystkimi lekarzam

Witam,
sytuacja opisywana przez Panią jest naprawdę bardzo trudna. Mąż nie wyraża zgody na leczenie psychiatryczne, więc jest tym bardziej trudno. Może Pani zgłosić się do lekarza psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego i opowiedzieć o sytuacji męża. Lekarz może wysłać do Pani męża list z informacją o konieczności stawienia się u niego. Być może to by pomogło. Może Pani także spróbować skorzystać z psychoterapii rodzinnej, gdzie przyjdzie Pani i dzieci i być może mąż. Jeśli nie przyjdzie, to wspólnie możecie wypracować sposób by przyszedł na następną sesję lub po prostu pracować by pomóc sobie.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

W niektórych sytuacjach czasem niezbędna jest hospitalizacja psychiatryczna i leczenie wbrew woli, jeśli chory zagraża zdrowiu lub życiu swojemu lub innych osób. Jeśli sytuacja będzie bardzo trudna może Pani skorzystać z pomocy pogotowia, które przewiezie męża do szpitala.