Załamanie psychiczne męża

Jak pomóc mężowi, który przechodzi załamanie psychiczne?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie napisałaś, co spowodowało, że Twój mąż przeżywa załamanie psychiczne, a więc trudno tu o konkretną radę. Postaraj się go wspierać, interesuj się jego problemami, nie zmuszaj do czegoś, czego nie chce, dawaj mu odczuwać, że jest potrzebny, kochany i ma po co żyć.
Pozdrawiam

witaj
najkorzystniej byłoby skorzystać z konsultacji psychiatrycznej i psychologicznej. Aby można było dobrać dla małżonka odpowiednie leczenie.Pomóc w tej sytuacji może tylko specjalista a Pani jako małżonka może wspierać męża co będzie równie ważne.
pozdrawiam
a.s

Szanowna Pani,
pisze Pani o załamaniu psychicznym męża, natomiast niewiele wiem jak ono przebiega i w jakich okolicznościach do niego doszło. To co wysuwa się na pierwszy plan, to pytanie czy mąż korzysta z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej, czy znajduje się pod opieką lekarza psychiatry. Zachęcam, żeby również Pani poszukała wsparcia dla siebie w tej kryzysowej sytuacji, być może dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z grupy wsparcia dla rodzin osób z zaburzeniami depresyjnymi?
Pozdrawiam
Katarzyna Iwanicka