Jak zmusić męża do leczenia psychiatrycznego?

mąż jest niezrównoważony psychicznie,ale nie przyjmuje tego do wiadomości,przez jego pomówienia i poczynania mam coraz więcej kłopotów,jak można zmusić go do leczenia lub przynajmniej otrzymać jakiś dokument, że jest chory psychicznie i powinien się leczyć( naprzekonywanie go nie ma w ogóle szans)

Dzień dobry!

Jeśli mąż jest zagrożeniem dla siebie samego lub kogoś, jeśli jego stan zagraża bezpieczeństwu, zdrowiu lub życiu, może Pani wezwać karetkę pogotowia ratunkowego. Obserwacja w szpitalu psychiatrycznym może się odbyć także bez zgody męża.

Pozdrawiam!