Wsparcie przyjaciółki po kolejnym rozstaniu

Moja przyjaciółka jest w wielkiej rozsypce jest 2 lata po rozwodzie od tego czasu poznała kilku facetów ale każdy kończył sie porażka po ostatnim podnosiła sie bardzo długo.teraz od 2 mc ma nowego jest zakochana on tez był chyba zmienił sie prawdopodobnie w najbliższa sobotę z nią zerwie ona to tez przeczuwa od 3 dni płacze uważa ze nie zasługuje na szczęście myślała ze właśnie teraz bedzie szczęśliwa ale jednak nie :( płacze cały dzień co robić jestem przy niej ale nie wiem co mowić do niej ;(

Proszę Pani,

Cóż często jest tak, że powtarzamy związki, sposoby zachowania się w nich, wybieramy niewłaściwych partnerów. To zadziwiające zjawisko, gdy się temu przypatrzeć. To przeczucie porzucenia może nawet przyczyniać się bezwiednie do czegoś, co moglibyśmy nazwać" prowokowaniem" porzucenia. Mamy tez niskie poczucie wartości u Pani przyjaciółki. Możliwe, że dobrze zrobiłaby terapia lub coaching. Każdy zasługuje na szczęście,

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień Dobry,
proponowałabym psychoterapię. Oczywiście dla koleżanki :) wchodzenie w kolejne związki "bez przepracowania" lęku związanego z odrzuceniem jest bardzo ryzykowne. Jednocześnie mam poczucie ze Pani i tak robi już bardzo dużo dla swojej koleżanki i ta sytuacja jest dla w roli Wybawcy - to wyczerpująca rola szczególnie, że tak niewiele zależy od Pani.
Podsumowując: zachęcam do motywowania koleżanki do podjęcia decyzji na temat spotkania z psychologiem. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska - Paprocka