Chłopak przyjaciółki jest maminsynkiem

Narzeczony mojej przyjaciółki jest prostakiem i maminsynkiem, ale ona bardzo marzy o ślubie. Powiedział jej, że jego mama zawsze bedzie na 1 miejscu i musi sobie z tego zdawac sprawe. Na wakacjach chodzil z mama za reke,kiedy narzeczona szla obok a ojciec za nimi.Ciągle na niego narzeka, tak że nie wiem czy on ma w ogle jakies zalety. Wymusila na nim slub tak ze wkoncu sie oswiadczyl,bo inaczej nie chciala z nim zamieszkac.Czy powiedziec jej ze to zły wybór zanim bedzie za pozno czy przemilczec?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem możesz powiedzieć jej, jak wygląda ich związek z Twojej perspektywy. Unikaj jednak uogólnień i wartościowania - przytocz jej fakty, a ich ocenę i interpretację zostaw jej.
Pamiętaj jednak, że Twoja przyjaciółka jest dorosłą osobą i musi samodzielnie dokonywać wyborów. Uszanuj każdą jej decyzję.
Pozdrawiam

Witam, wierzę, że masz jak najlepsze intencje i chcesz ratować przyjaciółkę przed trudnym związkiem. Rzeczywiscie, z tego co piszesz, relacje Twojej przyjaciółki z narzeczonym są dziwne, jeszcze bardziej dziwne wydają się jego kontakty z matką.
Pamiętaj jednak, że to życie Twojej koleżanki i ona musi podejmować odpowiedzialność za swoje wybory. Możesz wyrazić swoją opinię, ale w sposób delikatny i jak najmniej ingerujący. Możesz zaptyać ją także, dlaczego decyduje się na ten związek, skoro tak bardzo narzeka na przyszłego męża-może to pozwoli jej zobaczyć realną sytuację. Zapewnij ją także o Twojej przyjaźni i o tym, że jak będzie miała ochotę porozmawiać nawet o bardzo trudnych sprawach to zawsze jesteś do dyspozycji. Nie mów jej jednak co ma robić, nie oceniaj jej zachowania. Miejmy nadzieję, że przyjaciołka dokona dobrego dla siebie wyboru.