Depresja po rozstaniu z chłopakiem u 18-latki

Nie moge sie pogodzic z tym ,ze chlopak ode mnie odszedl....jestem w ciezkim stanie,ciagle placze ,nie wiem co mam ze soba zrobic .nie moge sie nad niczym skoncentrowac (mam bardzo duzo nauki,przez to troche sie tez w niej opuscilam..)..co mam ze soba zrobic . Czy to minie ??

Dzień dobry!

Bardzo mi przykro z powodu rozstania.
Niestety (albo na szczęście) to, co dziś Pani przeżywa dotyczy wszystkich ludzi. Każdy dorosły człowiek jest w swoim życiu w kilku związkach, a więc i kilka razy przeżywa ból rozstania, porzucenia, samotności.
To naturalne, że przechodzi Pani teraz okres żałoby po zakończonej miłości. Zazwyczaj ból mija z czasem, emocje słabną, radzimy sobie coraz lepiej.
Ważne jest proszenie o wsparcie bliskich - rodziny, znajomych, - ale też szukanie siły w sobie samej. Proszę zastanowić się nad tym, co jest dla Pani w życiu ważne, co sprawia Pani przyjemność, co lubi Pani robić, jakie ma marzenia i plany... i stworzyć z tego swój własny, indywidualny plan radzenia sobie ze smutkiem i stratą.

Jest możliwe, że za jakiś czas będzie się Pani czuła o wiele lepiej.

Niekiedy jednak naturalna żałoba, smutek spowodowany normalną sytuacją, może przerodzić się w depresję. W takiej sytuacji należy skonsultować się z psychologiem, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza