Depresja po rozstaniu z partnerem

witam nie potrafie sobie poradzic z klotnia z partnerem on mowi ze najlepsze wyjscie to rozstanie. od chwili kiedy uslyszałam te slowa ciagle placze jest mi przykro a nawet pojawily sie mysli samobojcze. czy to depresja? nie chce go stracic kocham go

Dzień dobry!

Każdego człowieka spotka w życiu kilka trudnych momentów - rozstanie z partnerem, a nawet rozwód, kilka kłótni z najbliższymi, utrata pracy, choroba, trudniejszy okres finansowy, śmierć w rodzinie itp. Takie kryzysy są niejako naturalne i wpisane w losy każdego z nas. Również naturalne jest to, że trudne wydarzenie wywołuje trudne emocje. Ma Pani prawo do smutku, rozpaczy, żalu, łez, złości. Nie każda rozpacz to depresja. Nie każda żałoba to depresja. Jeśli jednak czuje Pani, że przeżywa obecną sytuację nadmiernie, nie radzi sobie z nią sama, nie ma lub nie przyjmuje Pani wsparcia rodziny i znajomych lub Pani życie i zdrowie jest zagrożone (zaniedbuje się Pani, izoluje, pojawiają się myśli samobójcze) warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia i pomocy. Proszę rozważyć wizytę u psychologa.

Pozdrawiam!

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. W momentach kryzysu wsparcie, pomoc i obiektywne spojrzenie mogą być światłem w tunelu. Mogą tez pomoc w zmianie, która często wpływa na to, jak postrzegają nas inni (także partnerzy), a także by więcej podobne trudności się nie powtórzyły.

Witam. Rozumiem, że do rozstania nie doszło i jeszcze wszystko się może zdarzyć. Myślę, że warto by było, aby sięgnęła Pani po pomoc i wsparcie psychologa, psychoterapeuty. Opracowała program działania odzyskiwania męża. Może tez przydałyby się Wam razem spotkania z psychologiem negocjatorem małżeńskim? Pozdawiam