Rozstanie z partnerem a podejrzenie depresji u 19-latki

Czy to depresja? Rozstałam się z chłopakiem, mamy po 19 lat byliśmy razem ponad półtora roku. Powodem rozstania było to, że ja wyjechałam na studia, on został 120 km ode mnie w technikum i przyznaję świat studencki mi trochę uderzył do głowy, zaniedbałam go, nie miałam czasu dla niego, niestety za późno to dostrzegłam. Nie mogę sobie poradzić ciągle płaczę nie mam ochoty na żadne wyjścia ze znajomymi, zero motywacji do nauki, ciągle leżę i płaczę. Próbowałam kontaktu z nim, lecz kazał nie pisać

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią objawy nie wskazują jednoznacznie na depresję ze względu na zbyt małą liczbę informacji. Ze względu na sytuację oraz odczuwany przez Panią brak energii i trudne emocje, zalecam skorzystanie z pomocy psychologicznej, dzięki której szybciej wróci Pani do stanu równowagi, poradzi sobie z emocjami oraz spojrzy na sytuację z innej perspektywy, które pozwoli podjąć racjonalne decyzje.

Pozdrawiam,

MM

Witam serdecznie
Sytuacja rostania jest bardzo trudną sytuacją .Dobrze by korzystala Pani ze wsparcia najblizszych, porozmawiala z mamą jak bardzo boli Pania to rozstanie,.Choc odczuwany bol jest silny warto korzystac z rozmow i wsparcia przyjaciol i rodziny.Jesli chlopak prosi by nie pisala Pani ,lepiej się nie narzucac, bo to tylko będzie Pania bardziej bolec.Czas leczy rany i teraz wie Pani ze w wiazku warto podtrzymywac zaangazowanie i pielegnowac go. Jesli przez dluzszy czas trudno bedzie Pani poradzic sobie z bolem warto skorzystac z pomocy psychologa , ktory pomoże podniesc i wzmocnic sie Pani w tej trudnej sytuacji
Pozdrawiam cieplo
A.Reklewska terapeuta

Witam Panią,
Smutek, płacz, spowolnienie to naturalne reakcje na stratę. Wato wtedy korzystać ze wsparcia bliskich - rodziny, przyjaciół. Koleżanki pewnie też przeżywały rozstania - może porozmawiać z nimi co się z nimi działo i jak sobie z tym radziły.
Depresja to stan, w którym jest poczucie beznadziei, bezsensu życia, brak przeżywania radości. Często towarzyszy temu poczucie pustki wewnętrznej.
Jeżeli jest Pani zaniepokojona swoim stanem proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty - tylko w bezpośrednim kontakcie możliwa jest rzetelna diagnoza.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska