Jak poradzić sobie z uczuciem samotności po rozstaniu z partnerem?

Niedawno rozstalam sie z niedojrzalym parterem z ktorym zdazylam zamieszkac. Wtedy ta decyzja wydawala mi sie sluszna jako ze strasznie sie roznilismy, jednak minely 4 miesiace po naszym rozstaniu, on ma juz inna a ja jestem zagubiona, samotna i obserwuje u siebie objawy depresji - chociazby wstanie z lozka jest dla mnie problemem. Ogarnia mnie przogromne poczucie teskoty i sentymentu. Ciagle o nim mysle. Czas w ogole mi nie pomogl. Czuje sie strasznie samotna, nie mam przy sobie rodziny.

Witam,

zalecałabym leczenie depresji farmakoterapią, w tym celu wskazana jest konsultacja psychiatryczna i równolegle psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia. Pisze Pani, że widoczny jest kontrast osobowościowy, preferencyjny, czy na każdej płaszczyźnie? Proponuję żeby Pani zapisała podobieństwa i różnice i zastanowiła się, odpowiedziała sobie - za czym tęsknię? Możliwe, że poprzez relacje z innymi kompensuje Pani swoje deficyty, proces terapeutyczny pozwoli na zrozumienie problemu.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem, psychoterapii. Rozstanie z partnerem to bolesne doświadczenie. Emocje z tym zdarzeniem związane nie są jednoznaczne. Łączyło Państwa uczucie, wspomnienia, zapewne plany na przyszłość, ma Pani prawo czuć się zagubiona. Przekonaniu o podjęciu właściwej decyzji o rozstaniu, towarzyszyć może również żal, smutek, związany z faktem rozstania. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online. Aby stwierdzić zaburzenia depresyjne niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl