Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z uczuciem samotności po rozstaniu z partnerem?

Niedawno rozstalam sie z niedojrzalym parterem z ktorym zdazylam zamieszkac. Wtedy ta decyzja wydawala mi sie sluszna jako ze strasznie sie roznilismy, jednak minely 4 miesiace po naszym rozstaniu, on ma juz inna a ja jestem zagubiona, samotna i obserwuje u siebie objawy depresji - chociazby wstanie z lozka jest dla mnie problemem. Ogarnia mnie przogromne poczucie teskoty i sentymentu. Ciagle o nim mysle. Czas w ogole mi nie pomogl. Czuje sie strasznie samotna, nie mam przy sobie rodziny.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Witam,

zalecałabym leczenie depresji farmakoterapią, w tym celu wskazana jest konsultacja psychiatryczna i równolegle psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia. Pisze Pani, że widoczny jest kontrast osobowościowy, preferencyjny, czy na każdej płaszczyźnie? Proponuję żeby Pani zapisała podobieństwa i różnice i zastanowiła się, odpowiedziała sobie - za czym tęsknię? Możliwe, że poprzez relacje z innymi kompensuje Pani swoje deficyty, proces terapeutyczny pozwoli na zrozumienie problemu.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem, psychoterapii. Rozstanie z partnerem to bolesne doświadczenie. Emocje z tym zdarzeniem związane nie są jednoznaczne. Łączyło Państwa uczucie, wspomnienia, zapewne plany na przyszłość, ma Pani prawo czuć się zagubiona. Przekonaniu o podjęciu właściwej decyzji o rozstaniu, towarzyszyć może również żal, smutek, związany z faktem rozstania. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online. Aby stwierdzić zaburzenia depresyjne niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy