Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miłość do dwóch mężczyzn na raz

3 m-ce temu skończyłam kurs nauki jazdy z instruktorem, w którym byłam zakochana.Oboje mamy rodziny.On trochę starał się mi zaimponować wiedzą,opowiadał dużo o sobie,co tylko wzmagało moje przekonanie,że ten sporo od mnie starszy mężczyzna, jest bliski moim wszelkim wyobrażeniom.Od tamtego czasu się nie widzieliśmy, on nigdy nie zrobił,żadnego kroku w kierunku rozwinięcia tej znajomości i ja też nie. Do dzisiaj wciąż o nim myślę,chcę kontaktu z nim,chcę mu wyznać co czuję! Nie umiem sobie pomóc.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Skiba - Przyszłość dziecka z ADHD

Proszę Pani,
Cóż, zakochanie się w sytuacji posiadania rodziny, nie jest sytuacją komfortową. Wprowadza w konflikt wewnętrzny. Proszę rozważyć wartości, które są dla Pani ważne. Nie ośmielę się doradzić co należy zrobić. Pani sama potrzebuje podjąć decyzję.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Psycholog, terapeuta i coach. Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
0

Witam. Ja pomyślałam, że skoro się nie odzywa to może to uważa za lepsze mądrzejsze bo macie rodziny i w zasadzie dobrze robi. Można też pomyśleć, że skoro się nie odzywa to nasuwa się, że nie zależy mu na Pani, nie chce komplikować sobie życia a tamta sytuacja była przygodą. A że takie przygody są ekscytujące, to prawdopodobnie żyje pani tymi silnymi uczuciami i nie myśli racjonalnie.

0

Czasem zauroczenie kimś innym, gdy w stałym związku, trwającym już jakiś czas pojawia się rutyna, przyzwyczajenie i spadek zaangażowania zdarza się każdemu. Warto jednak potraktować to jako sygnał, że potrzeba pracy, większego zaangażowania i poszukania więzi, bliskości z partnerem. Rozmowa o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach, tym, co obecnie trudne w związku, a także tym, co można zrobić, by na nowo sobie odnaleźć powinna pomóc, jeśli chciałaby Pani ratować małżeństwo.
Warto także zastanowić się czy "nowa miłość" nie byłaby forma ucieczki od trudności i kryzysu w obecnym związku? Taka ucieczka i zaangażowanie w coś innego, zamiast pracy nad naprawą tego, co jest?
Może być także sygnałem, że obecny związek się już wypalił. A wtedy warto się zastanowić nad rozstaniem. Ważne jednak, żeby wiedziała Pani co naprawdę czuje i czego chce. A także- czy podobne wyznanie doprowadzi Panią do tego celu.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy