Czy istnieje bezgraniczna miłość?

Witam.Czy w Państwa ocenie istnieje takie pojęcie jak miłość ogromna,bezwzględna,kosmiczna,chęć poświęcenia się dla ukochanej partnerki bezwzględnie,pójść na wszelkie ustępstwa,aby uniknąć wszelkich zadrażnień i konfliktów.Ciągła chęć adorowania,oznajmiania o miłości i potrzebie partnerki.nie chcę zagłaskać ale dać pewność o kochaniu,że jest Jedyna w kosmosie.Czy to mój stan chorobowy po 5 latach związku 50 latków zrobiłem niespodz.kupując 500 róż i rozłożyłem w mieszkaniu tworząc nawet serca :)

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam:). Skoro Pan ją (miłość) opisuje, to znaczy, że istnieje;). Coś jednak Pana w niej niepokoi. Może to, że idzie Pan na wszelkie ustępstwa, żeby uniknąć zadrażnień i konfliktów? Dobrze jest, jak w związku ilość tego co dajemy równa się temu, co otrzymujemy. Dobrze jest oczekiwać coś w zamian, a nie tylko się "poświęcać" Oczywiście to jest mój punkt widzenia. Jeżeli oboje jesteście szczęśliwi, nie zmieniajcie niczego. Jeżeli któreś z was zmęczy się tą sytuacją- porozmawiajcie o tym i zmieńcie. Życzę szczęścia.

Witam. Na pierwszy rzut oka to nawet może być imponujące, z tym, że rzeczywiscie może być tak, że jesli dla drugiej osoby takie zachowania to za dużo to lepiej nabrać trochę dystansu.
Magdalena Brabec

Szanowny Panie,

gratuluję polotu i fantazji! :-) Miłość to dobro rzadkie dlatego tym bardziej się cieszę, że pisze Pan o pięknym uczuciu jakim Pan obdarzył swoją partnerkę.
Odpowiadając jednak na Pana pytanie czy warto być Aniołem powiem, że pomimo wszystko nie warto. Bo nie warto wpadać w pułapkę dobroczynności, tak samo jak nie warto za wszelką cenę zabiegać o tzw. święty spokój, czyli wpadać w pułapkę bezkonfliktowości. Bo nawet najwspanialszy związek ma swoją dynamikę, a miłość fazy i najpierw możemy mieć fazę związku romantycznego, a z czasem relacja przekształcić się może w związek przyjacielski. W trudniejszych momentach warto zawsze pamiętać o dialogu i lojalności.

Serdecznie Pana pozdrawiam!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl