Jak przetrwać separację?

Witam, Mam bardzo poważny problem, potrzebuje pomocy. Z mężem zdecydowaliśmy sie na separacje, nie potrafimy już rozmawiać. Jedno wiemy na pewno, że nie chcemy rozwodu, chcemy znów rozmawiać, chcemy być razem, chcemy przez ten czas separacji umieć sie komunikować. Co robić?

Właśnie dla takich osób najbardziej wskazana jest terapia małżeńska, czyli dla osób, którym nadal zależy na sobie i na wzajemnym związku i które chcą coś zmienić - tylko nie wiedzą jak to zrobić. Narastające problemy najczęściej wynikają z tego, że każdy koncentruje się na własnych niezaspokajanych potrzebach, na własnych rozczarowaniach i poczuciu bycia nierozumianym. Rozmowy stają się wymianą żalów, oskarżeń i próbą odreagowania nagromadzonych złych emocji. Terapia ma przede wszystkim pomóc w zrozumieniu siebie, partnera i tego co się w związku działo i dzieje. Ma pomóc we wprowadzeniu do Waszego życia pozytywnych zmian. Zachęcam do poszukania terapeuty zajmującego się terapią małżeńską i skorzystania z czyjejś pomocy. Pozdrawiam.

Witam. Jeśli najważniejsze już macie- chęci, to warto rozmawiać, podejść ze spokojem do całej sytuacji i z dystansem. Natomiast jesli finansowo możecie sobie Państwo pozwolić na pomoc profesjonalną, to na pewno do niej zachęcam- terapii dla małżeństw.
Magdalena Brabec