Atak drapania i szarpania swoich genitaliów podczas snu

Dzień dobry, Dziś rano dowiedziałem się, że w nocy, podczas snu, szarpałem i drapałem agresywnie swoje genitalia. Ponadto, robiłem to z otwartymi oczami. Narzeczona twierdzi, że trwało to około 20 minut - nie pamiętam kompletnie nic z tego zdarzenia. Proszę o pomoc, drżę ze strachu o swojego penisa. Był to drugi taki zanotowany przypadek w krótkim odstępie czasu. Dziękuję i pozdrawiam serdzecznie, Andrzej

Panie Andrzeju, być może jest to Zespół Morfeusza, czyli zachowania seksualne podejmowane podczas snu. Zazwyczaj osoby, których dotyczy ten zespół nie są świadome zachowań podejmowanych przez sen i dowiadują się o nich właśnie od swoich partnerów. Zespół Morfeusza jest formą lunatykowania, z tym że zachowania podejmowane przez lunatyka mają podłoże seksualne. Jako przyczyny zespołu podaje się zarówno czynniki biologiczne, jak i psychologiczne, dlatego indywidualnie decyduje się o zastosowaniu terapii farmakologicznej, terapeutycznej lub połączenia obu. Zachęcam do konsultacji u lekarza seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

www.jest-psycholog.pl

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza