Miesiączki w krótkim odstępie czasu

Dzień dobry! Mój problem polega na tym, iż dostałam okres 13 listopada, trwał 3 dni z tym, że bardzo mało mi leciało krwi. Po tygodniu dostałam z powrotem okres, tylko że trwa to już 5 dni i jest bardzo obfite krwawienie. Dodam, że mam 40 lat. Pobolewa mnie brzuch, ale leciutko. Anna

Witam serdecznie! W treści wypowiedzi nie znajduję pytania, na które mogę bezpośrednio odpowiedzieć. Domyślam się, że niepokoi Panią dwukrotne krwawienie w krótkim odstępie czasu. Niewątpliwie jedno z nich ma charakter patologiczny. Ustalenie, które plamienie było miesiączką właściwą, a które jedynie plamieniem międzymiesiączkowym oraz ustalenie przyczyny dolegliwości możliwe jest jedynie po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oraz przeprowadzeniu badania ginekologicznego. W tym celu zachęcam do wizyty u ginekologa. Pozdrawiam