Nieregularne i bardzo skąpe mesiączki

Witam! Mam 18 lat, nigdy nie współżyłam. Nie mam regularnym miesiączek. Jednak na początku lipca (5 lipca) dostałam okres, a poprzedni miałam ponad 2 tygodnie wcześniej. O wiele za wcześnie! Jednak to był taki okres, że miałam dwa dni brązowe plamienia i około dwóch dni bardzo skąpą miesiączkę. Podpaskę zmieniałam 3 razy dziennie. Teraz 18 lipca znowu dostałam miesiączkę i powtarza się taka sama sytuacja co 5 lipca. Moje wcześniejsze miesiączki były bardzo obfite ze skrzepami. Nie wiem co sie dzieje. Dodam też, że ostatnio w te wakacje jestem ciągle w stresie, bo mam dużo problemów.

Witam serdecznie! Opisywane przez Panią dodatkowe krwawienia nie są miesiączkami, a krwawieniami śródcyklicznymi. Przyczyn patologicznych krwawień międzymiesiączkowych może być wiele. Najczęściej mają one podłoże hormonalne, ale mogą też być spowodowane występowaniem nadżerek, polipów, ognisk endometriozy. Ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości możliwe jest jednak po przeprowadzeniu pełnego badania ginekologicznego. Konieczna jest zatem wizyta u ginekologa. Pozdrawiam