Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy odchudzanie spowodowało zanik miesiączki?

Wiec, od pół roku bardzo intensywnie się odchudzam. Okresu dostałam w wieku 11 lat, obecnie mam 14. Zawsze miesiączkowałam regularnie. Lecz od dwóch miesięcy nie dostałam okresu. Martwię się, bo nie współżyłam z chłopakiem, także bycie w ciąży wykluczam. Czy to może być jeden ze skutków ubocznych zbyt nachalnego odchudzania się? Jakby to miało pomoc, ważę 53 kg i mam 170 cm wzrostu.

KOBIETA ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

W pierwszych latach miesiączkowania u wielu nastolatek obserwuje się nieregularność krwawień. Jednym z powikłań intensywnego odchudzania mogą być zaburzenia cyklu. Nie można również wykluczyć innych przyczyn zatrzymania miesiączki.

Odchudzanie w wieku dojrzewania powinno mieć miejsce tylko w uzasadnionych medycznie przypadkach oraz odywać się pod okiem lekarza lub dietetyka. Jeśli brak miesiączki będzie się dalej utrzymywał powinnaś umówić się na wizytę do lekarza specjalisty ginekologa. W przypadku osób nieletnich na badanie ginekologiczne potrzebna jest pisemna zgoda opiekuna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy