Brak miesiączki po rozpoczęciu odchudzania

Mam 20 lat,155cm i waze 53 kg.Przez trzy miesiące się odchudzałam,będac na diecie 12OO kcal.Od kiedy zaczełam się odchudzac nie dostałam jeszcze miesiaczki.Z tego powodu przerwałam diete i zaczełąm bardzo duzo jesc.Po tygodniu podczas pójścia do toalety zauważyłam na bieliźnie bardzo małą,prawie nie widoczną ilość krwi z śluzem, ale kiedy później poszłam znowu do toalety to juz nic tam nie było i takie same objawy miałam przez tydzień a po tygodniu się skończyły.Czy to byl okres?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na skutek intensywnego odchudzania mogło dojść do zaniku miesiączki. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa.