Brak miesiączki od roku po drastycznym odchudzaniu

Witam serdecznie ! Mam 23 lata i przez głuptę, a mianowicie drastyczne odchudzanie od roku nie miesiączkuję. Wiem, że powinnam iść do ginekologa, ale boję się diagnozy i to mnie paraliżuje by się do niego udać :(( Ale to nie do tego zmierzam ... Chciałam uzyskać odpowiedź na pytanie, czy ten zanik miesiączki przekreśla moje szanse na macierzyństwo ?? Jest jeszcze szansa, że zostanę mamą, czy tak długotrwały brak okresu przekreślił moje szanse ??

Elżbieta Rhone

Witam,
po pierwsze powinna Pani udać się do lekarza. Brak miesiączki u kobiet lub dziewczyn, które intensywnie się odchudzały to bardzo częsty problem. Ważne jest aby wykluczyć inne, dużo groźniejsze przyczyny braku miesiączki (bo utrata masy ciała może być tego przyczyną, ale nie musi). Odpowiedź na to czy będzie miała Pani szanse na ciążę w przyszłości będzie można poznać dopiero po zbadaniu przez lekarza.