Jakie mogą być przyczyny braku miesiączki u nastolatki?

WItam! Mam 18 lat i zauważyłam ostatnio, że nieregularnie miesiączkuję. W lutym okres dostałam 20 lutego, w marcu 23, a dziś, gdy jest 25 kwietnia a miesiączki nadal brak. Wcześniej nie zwracałam uwagi na długość swojego cyklu, jednak wydawał mi się on krótszy. Nie prowadzę stresującego trybu życia, choć w ciągu dwóch miesięcy drastycznie spadła moja waga w skutek braku odżywiania się, aczkolwiek miesiączkowałam w ów czas normalnie. Jakie mogą być przyczyny mojej przypadłości?

Lek. Tomasz Budlewski

odchudzanie może także mieć wpływ. przyczyn może być wiele proponuje udać się do lekarza ginekologa. po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.