Brak miesiączki od pół roku a drastyczne odchudzanie

nie mam miesiączki od półota roku, wystąpiła tylko po luteinie i znów znikła. Teraz biore sidretelle 30 i czekam na pierwszy okres. Kiedyś sie zbyt drastycznie odchudzałam (zaburzenia odżywiania) teraz ważę 52 kg 172 cm wzrostu, kazał mi jeść więcej białka (jestem laktowegetarianką) jem za dużo węglowodanów,nagłe skoki cukru przy za dużej ilości zmniejszam stopniowo ilość węglowodanów, co mam jeść, jak i ile? nie chce by znów po odstawieniu leków okresu nie było

Dzień dobry,

może lepiej zgłosić się do dietetyka, który przyjrzy się Pani jadłospisowi? Łatwiej coś doradzić po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego. Polecam wizytę w związku z Pani problemami.

Pozdrawiam

Najwłaściwszą decyzją w Pani przypadku byłaby obecnie konsultacja u ginekologa-endokrynologa w celu wykonania pełnej diagnostyki i ustalenia co się w organizmie dzieje. Objawy braku miesiączki (po okresie półtora roku) są niepokojące.

Sugerowałabym także zgłosić się do mądrego dietetyka, który mógłby Pani pomóc ustalić co należałoby przede wszystkim jeść, co dawałoby Pani siłę i od czego nie tyłaby Pani nadmiernie.

Proszę o siebie zadbać!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl