Brak miesiączki po odchudzaniu i stosowaniu diety

Witam, odchudzałam się i schudłam ok. 10 kg od tamtego czasu nie mam miesiączki, chociaż staram się jeść zdrowo, 5 posiłków dziennie. Czy miesiączka mogła zniknąć przez dietę ? Co zrobić żeby znów mieć ?

Dzień dobry,

Nie podała Pani informacji jak wyglądała dieta, le zawierała kalorii, w jakim okresie Pani schudła 10 kg.
Bardzo często miesiączka zanika podczas intensywnego odchudzania oraz gdy całkowicie wyeliminuje się tłuszcz z diety.
Proszę zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki i wprowadzić do diety tłuszcze nienasycone - orzechy włoskie, brazylijskie - około 5-6 sztuk w ciągu dnia, lub 2 łyżki oliwy z olwiek lub oleju lnianego. Tłuszcze nienasycone wspomagają odchudzanie są niezbędne dla zdrowia. W małych ilościach nie powodują tycia.