Czy niereguralna miesiączka może mieć wpływ na zmiany trądzikowe?

Mam na imię Marta i mam pewne pytanie. Czy nieregularność miesiączki może mieć wpływ na zmiany trądzikowe? Mam 16 lat i chciałam podkreślić że od dwóch lat mam nieregularne miesiączki. Przed pierwszy okresem miałam czystą cerę a teraz od dwóch lat tak nie jest. Mam trądzik i nie wiem co robić próbowałam już dużo sposobów ale żaden nie pomagał. Pomóżcie i proszę o odpowiedź czy nieregularność miesiączki może mieć wpływ na cerę.

Witam serdecznie.

Nieregularne miesiączki w pierwszych dwóch latach od wystąpienia miesiączki są całkowicie normalne i nie świadczą o patologii.

Najczęściej trądzik pojawia się właśnie w okresie dojrzewania.
Odpowiednio prowadzona pielęgnacja jest bardzo ważna. Proszę pamiętać że na efekty trzeba niestety czasu. Wiele na temat prawidłowej pielęgnacji znajdzie Pani na naszym portalu, między innymi:

http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Jeżeli mimo prawidłowej pielęgnacji zmiany nie ustąpią proszę się zastanowić nad wizytą u dermatologa.
W przypadku dalszego utrzymywania się nieregularnych miesiączek wskazana będzie takze konsultacja u ginekologa.

Pozdrawiam.

Proszę również odwiedzić ginekologa

Polecam konsultacę u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.